We worden niet teleurgesteld door anderen, maar door onze verwachtingen. Zo zijn de feestjes waar ik een knalpartijtje verwacht (nieuwjaar bijvoorbeeld), nooit wat mijn hoofd zich vooraf voorstelde. En worden juist de ik-heb-eigenlijk-geen-zinfuifjes hartstikke memorabel. Het ligt niet aan de mensen, die zijn hetzelfde, maar aan mijn eigen gedachten.
Verwachtingen, verwachtingen, verwachtingen. In de liefde gaan we ervan uit dat de ander ons gelukkig maakt. In vriendschappen willen we het liefst dat desbetreffende vriend of vriendin altijd voor ons klaarstaat (“Daar zijn we toch vrienden voor?!”). Tijdens verjaardagen hopen we op een bende cadeautjes en felicitaties. En bij een leuk verhaal of foto moeten minimaal honderd likes komen.
Eigenlijk moet ik – zonder dat het ooit volledig gaat lukken – nergens op rekenen. Niet verwachten dat mijn stukken gelezen worden, een vriend of vriendin in verdrietige tijden klaarstaat of dat het een episch feest wordt. Niet verwachten dat de ander van mij houdt, die ene schoolopdracht maakt of mijn onuitgesproken gevoelens begrijpt.
Want, wanneer iemand dit wel doet, kan ik juist dankbaar zijn. Dankbaar dat die ander iets aan mij geeft, voor mij doet of naar mij luistert. Dankbaar voor het feit dat ik gezien, aangesproken en geliefd wordt. Dankbaar dat ik überhaupt leef.
Klinkt dramatisch. Klopt. Toch vermoordt een verwachting iedere spat van spontane liefde. Er kan alleen maar gebeuren wat je verwachtte, of tegenvallen. Natuurlijk is soms iets ‘boven verwachting’, maar die situaties zijn meer uitzondering dan regel.
In plaats van dat iedereen ons gelukkig moet maken, moeten wij alles uit de kast trekken om de ander te laten zonnestralen. Dan is alles wat we terugkrijgen een zalige bonus.
Een walgelijk saai weekend toegewenst!
Lees nu: Ik heb een hart van glas
Fotograaf: Joylé Photography.
Volg Derks op Instagram. Snapchat: ditisderks. Of Spotify. Of doneer.
App 06-57835955 en blijf op de giga-hoogte!
55 comments
Andrea Van Dam
Andrea Van Dam
Manon Donker
Lisa, deze moet je even lezen.
Zet je wel even aan het denken.. Blijven genieten en alles waarderen wat het leven geeft 😘
Maaike
Ruben Nijsen
Jorian van den Hoorn
Johan van Selst en nu nog de concrete uitwerking
Expect nothing, appreciate everything 🙂
Ik las pas dit: een verwachting is een gedachte, en gedachten kan je los laten!
Mooi stuk weer Bas. Verwachtingen. Nooit zo bekeken.
Bram Beugels
Marije YlaiZa Jordin Nathasja Esmeralda Henriquez mooi en zo heerlijk waar!
Amen
Suzanne Uilenreef oud en nieuw maar niet dit jaar dan
HAHA ZO WAAR OMG
Evert van Grol
Jacky Louwerens eindfeest
Stephan Berends Nog even ter bevestiging.
Buiten het feit dat ik dit jou vertelde, is dit inderdaad een bevestiging.
En trouwens, als Derks het zegt ,dan is het waarheid.
Eens!
Florine Haks zo is het !
Amen. Keep up the good work!
Buddy Flos
Nadine Hazeleger
Wooowja, zo waar! Gekke gedachtengangen hebben wij, mensen. 😉
Yvet Hermans
Merel De Koning Lise van Duijvenvoorde lees
Karin die ik-heb-eigenlijk-geen-zinfuifjes zijn de beste he?!
Hahahahaha sowieso!!!
Je slaat de spijker op z’n kop, heel herkenbaar.. Voor jou ook een ontzettend saai weekend gewenst!
Zo waar. Yes, blij van wat je allemaal deelt en dat verwachtte ik niet toen ik voor de zoveelste maal zinloos en uit tijdverdrijf Facebook opende.
[…] oprechtheid verschaft duidelijkheid. Er valt namelijk niet meer of minder te begrijpen/verwachten dan hetgeen uitgesproken is. Natuurlijk ontstaan er soms confrontaties, maar die versterken […]
couldn’t have said it better
Wijze woorden Derks
Maar in plaats van verwachten dat een feestje leuk wordt, kun je er toch ook veel zin in hebben en juist zórgen dat ‘ie leuk wordt?
Nee, uitgesloten.
Helemaal waar….Maar je eigen gedachten zijn niet te foppen…wanneer ik bewust/expres denk ik heb geen zin aan dit feestje dus verwacht er niks van (stiekum hopend op een top fuif) wordt het toch 10x niks
Merel Peters Lara Compagner
Ja precies ja!! Annelies Compagner Lara Compagner
Hilda Groen
Haha, ja helemaal mee eens! Doet me denken aan een artikel uit de Volkskrant van 30 juli: “Mensen met een dankbare aard beschouwen wel hun inspanningen als groots, maar niet zichzelf. Het leven overtreft niet hun dromen, maar wel op een prettige manier hun verwachtingen.” (-:
Denk alleen dat jezelf wegcijferen door 0 verwachtingen van anderen te hebben je niet perse dankbaarder hoeft te maken. (Of andersom) Middenweg met een gezond portie eigenliefde, openminded zijn & dankbaar zijn voor alle mooie dingen die op je pad komen lijkt mij het best!
Oe, interessante discussie. Cijfer je jezelf weg als je 0 verwachtingen hebt?
Je hebt helemaal gelijk. Sinds ik geen verwachtingen meer heb ben ik veel gelukkiger. En daardoor dus dankbaar voor het onverwachte dat ik krijg! X
Mooie post en helemaal waar! Fijn weekend 🙂
Wat een leuke foto! Leuke mensen 🙂
Emma Wouters, omdat we t er dinsdag nog beetje over hadden
Mooi!
Lijndert
<3
Nice deze ga ik delen
Dank! ☺